Tunnustus

Auhind-6374

 

111 ehk üks aasta ja üksteist kuud … Selline on ajakulg minu esimese kaameraostu ja esimese tõsisema žürii tunnustuse vahel. Teade äramärkimisest lõi adrenaliini lakke ning huvitav numbrikombinatsioon tähistas ühte verstaposti minu teel.

Sidet puudega mäletan juba lapsepõlvest, sest teinekord viis autosõit mööda kohalikust tammehiiust – Mustahamba tammest. Alati käis möödumise juurde isa küsimus, et mitu inimest on vaja, et tamme ümbert kinni võtta. Kas seda kunagi ka tehti, mälupildis pole. Kuid juba lasteaialapse teadvusesse saabus kindel arusaam, et eriliste puude ümbermöödu teadasaamiseks on vaja mitut inimest.

Tänu tollase EPMÜ ühele säravamale õppejõule (Argo Moor) jõudis minuni raamat “Hingepuu”. Puude olemus ja olulisus kaugetele esivanematele sai uue taustsüsteemi. Animistlik või mitte, kuid endiselt tundusid olulised üksikud puud.

Paljude puude ehk metsa olulisuseni jõudsin alles siis, kui täienesid teadmised elurikkusest. Metsaelupaigad, kasvukohatüübid ja liikide elupaigad olid sõnad, milleta ei möödunud mingil ajahetkel peaet ühtegi päeva. Üksiku puu tähtsus kaugenes paljudeks aastateks. Kuni fotokaamera tulekuni …

Suur tänu Martinile ja Viivikale, kellega koos olen uuesti avastatud üksikute puude võlu …

Vaadake ka teisi kauneid võidutöid http://laf.looduseomnibuss.ee/?page_id=1065